Šport v októbri

Šport v októbri 1

Pre športových priaznivcov predkladáme prehľad športových výsledkov a informácií za mesiac október.

Futbal

Po dvojzápasovom výpadku v druhej polovici septembra, spôsobenom povinnou karanténou skalickej kabíny, sa naši futbalisti „rozohriali“ v zápase 3. kola Slovenského pohára. MŠK Senec porazili vysoko 7:1. Gólostroj pokračoval aj v súťažnom zápase, keď v 11. kole MFK doma vyhral dovtedy najvyšším rozdielom Dubnicu 4:1 (Voleský 2, Mizerák, Hambálek). Nasledovala dôležitá výhra v Žiline 2:0 (Šebesta, Kousal) a rovnakým výsledkom sa skončil aj domáci duel s Bardejovom v sobotu 16. októbra (Brigant, Voleský).

Za zápasom 14. kola cestovali Skaličania do Bratislavy. S rezervou Slovana vyhrali po góloch Šebestu a Nagya 2:1. 27. októbra sa dohrával zápas 9. kola s Petržalkou. Po výbornom výkone sa zrodila výhra 2:0  (Černek, Nagy). Po uzávierke sa v októbri hral ešte duel 15. kola s Humenným a tiež dohrávaný zápas 10. kola v Trebišove (3.11.). V novembri sú pre MFK naplánované zápasy s Rohožníkom (doma, 6.11., 17.00) a v Banskej Bystrici (13.11.). Potom nasleduje až do 25. februára 2022 zimná prestávka.

Hokej

V prvej polovici mesiaca sa skalickým hokejistom darilo, keď v piatich zápasoch stratili z 15 možných iba 4 body. Vyhrali v Žiari nad Hronom 3:2 po predĺžení (Štumpf, Vidovič, Nemec), doma porazili Levice 5:3 (Vidovič, Hujsa, Nemec 2, A. Kotzman), v Považskej Bystrici utrpeli jedinú prehru 1:2 (Rapant) a potom sa v dvoch zápasoch poriadne rozstrieľali. Najprv v Brezne deklasovali domáci tím 9:2 (Nemec 4, Štumpf, Hujsa, Janáč 2, Jarolín) a doma vyhrali nad Trnavou divokým skóre 8:5 (Jarolín 2, Hujsa 2, Kotvan, Jaša, Štumpf, Vidovič). Medzitým ešte dohrávali zápas Slovenského pohára, v ktorom podľahli Žiline 2:11. S tým istým súperom sa stretli aj o pár dní v zápase 10. kole. Podľahli 1:4 (Kotzman). S Dubnicou sa zrodil rovnaký výsledok, ale tentoraz to bola výhra (Jaša, Nemec, Štumpf, Včelka). A do uzávierky sa ešte hral duel s rezervou Slovana Bratislava. Skaličania vyhrali 5:2 (Nemec 2, Štumpf, Jaša, Galimov). 29. októbra sa naši hokejisti poriadne rozstrieľali v Topoľčanoch. Vyhrali 7:1 (Štumpf 4, Šmach 2, Šišolák). A s rovnakým súperom sa stretli aj v posledný októbrový deň v dohrávke 2. kola. Po dvoch tretinách bol stav 0:2 napriek veľkej streleckej i hernej prevahe domácich. V záverečnej tretine však HK vyrovnal zásluhou Štumpfa a Dzhioshviliho a v predĺžení rozhodol Šmach.

Na november má HK iClinic Skalica tento program: 3.11. Skalica - Humenné, 5.11. Martin - Skalica, 14.11. Skalica - Žiar nad Hronom, 17.11. Levice - Skalica, 19.11. Skalica - Považská Bystrica, 24.11. Skalica - Brezno, 26.11. Trnava - Skalica. Domáce zápasy sa začínajú o 17.00.

Hokejbal

O tom, že skalickí hokejbalisti začali túto sezónu ako z partesu sme písali pred mesiacom. Vtedy mali za sebou štyri víťazné zápasy s impozantným skóre 12:0. Sériu potiahli aj na začiatku októbra, keď vyhrali aj v piatok kole v Poprade 2:0 (Válek, Martinusík). Potom prišla prvá prehra vo Vrútkach 4:5 (Vadík 2, Martinusík, Rampáček), pričom Hokejmarket viedol po dvoch tretinách 4:1. Skrat v poslednej, ktorá sa skončila 4:0 pre domácich, znamenal prvú prehru.

V ďalšom kole na ihrisku Leaders Bratislava naši hokejbalisti vyhrali 5:3 (Bachratý, Štefek, Rampáček, Válek 2). Duel so Svidníkom, ktorý sa mal hrať v sobotu 16. októbra, bol odložený a na druhý deň sa v zápase s Košicami zrodila vysoká výhra 6:1 (Válek 2, Salajka, Martinusík, Zelenka, Špírek).

V zostávajúcim októbrovom programe mali Skaličania zohrať zápas s Nitrou (30.10.). Novembrový program: LG Bratislava - Skalica (6.11.), Skalica - Pruské (13.11., 13.00), Považská Bystrica - Skalica (20.11.), Skalica - Vranov nad Topľou (27.11., 13.00), Skalica - Spišská Belá (28.11., 11.00) - posledný tohtoročný zápas.

Outmeni oslávili 30. výročie

16. októbra sa v športovom areáli v Kátove uskutočnilo slávnostné podujatie pri príležitosti 30. výročia založenia Baseball club Outmen Skalica.

Pozvanie na podujatie prijali viacerí zakladajúci členovia a hráči, vtedy ešte softbalového klubu Outmen Skalica. Prihovoril sa im a na „staré časy“ zaspomínal prezident Baseball club Outmen Skalica Radovan Nespala. K výročiu klubu prišli popriať i primátorka Skalice Anna Mierna a starostka obce Kátov Ivana Chrenková. Organizátori pripravili ukážky pre záujemcov o tento šport a poskytovali im potrebné informácie pre prihlásenie. Bývalí a aktívni členovia zahrali ukážkové zápasy a aj keď bolo jasné, že ich vek sa im podpísal na kondícii, iskra v oku stále bola a nefalšovaná bola aj ich chuť dokázať, že ešte vedia loptičku odpáliť či chytiť.

Pripomeňme, že v Skalici, podobne ako v iných mestách, vznikol najprv softbalový oddiel, no od septembra 1993 tu prenikol bejzbal. V oddiele bolo v roku 1993 organizovaných 26 členov. 10.-11. apríla toho roku sa na štadióne uskutočnil I. ročník turnaja „O skalický trdelník“ za účasti šiestich družstiev. Aktuálne má Baseball club Outmen Skalica 74 členov.

Dátum vloženia: 2. 11. 2021 11:31
Dátum poslednej aktualizácie: 2. 11. 2021 11:34
Autor: Miroslav Minďáš