Udalosti v meste

Udalosti v meste

Nastavenie veľkosti písma
Zmenšiť písmo o 10%
Zväčšiť písmo o 10%

Preklad (translations)

◄ SPÄŤ NA PONUKUSPÄŤ NA ŠTANDARDNÚ PODOBU STRÁNOK

Domáca hospicová starostlivosť má svoje sídlo

Typ: Oznamy | ostatné
Domáca hospicová starostlivosť má svoje sídlo 1Nikto to zažiť nechce, ale, žiaľ, zažívame to každý deň. Každý deň zasiahne zákerná choroba ľudí okolo nás, v našich rodinách, každý deň sa pomaly život mnohých ľudí vytráca. Ale sú tu zariadenia a najmä ľudia, ktorí sú tu na to, aby človek a rodina neboli v ťažkých chvíľach choroby a odchodu zo života svojich blízkych bez pomoci – medicínskej, ľudskej, duchovnej.

Dlhodobo chorým a zomierajúcim ľuďom už od začiatku minulého roka intenzívne pomáhajú v rámci paliatívnej starostlivosti vo forme mobilného hospicu dve ženy - lekárka Jana Mišová a zdravotná sestra Lucia Ovečková. 
8. februára uviedli do života priestory na Ružovej ulici, kde ich zariadenie Domáca hospicová starostlivosť sídli. Slávnostného otvorenia sa zúčastnili členovia ich rodín, primátorka Anna Mierna, obaja duchovní Peter Švehla a Roman Stachovič, Eleonóra Bernhauserová, zakladateľka Klubu Lýdia, Zuzana Kričková, predsedníčka Ligy proti rakovine, pobočka Skalica a ďalší hostia. Čo je mottom tejto nezištnej a vysoko humánnej pomoci? Dočítali sme sa to na facebookovej stránke Domácej hospicovej starostlivosti.
Zásadne nesľubujeme to, čo nemôžeme splniť, ako napríklad nesmrteľnosť, ale sľubujeme 3 veci. Garantujeme pacientovi že:
1. nebude trpieť neznesiteľnými bolesťami
2. bude rešpektovaná jeho ľudská dôstojnosť
3. v posledných chvíľach nezostane sám
Týmto ženám a všetkým ľuďom okolo nich môžeme za všetkých, ktorých sa to, žiaľ, týka, vysloviť veľké poďakovanie.


Vytvorené: 10. 2. 2019
Posledná aktualizácia: 10. 2. 2019 18:19
Autor:
◄ SPÄŤ NA PONUKUSPÄŤ NA ŠTANDARDNÚ PODOBU STRÁNOK