Udalosti v meste

Udalosti v meste

Nastavenie veľkosti písma
Zmenšiť písmo o 10%
Zväčšiť písmo o 10%

Preklad (translations)

◄ SPÄŤ NA PONUKUSPÄŤ NA ŠTANDARDNÚ PODOBU STRÁNOK

Pripravujú sa Javorinské slávnosti 2019

Typ: Oznamy | ostatné
Pripravujú sa Javorinské slávnosti 2019 1Primátorka Skalice Anna Mierna sa v obci Lubina zúčastnila zasadnutia prípravného výboru Javorinských slávností 2019.

Vyjadrila záujem aktívnej účasti Mesta Skalica na tomto tradičnom česko-slovenskom podujatí a snahu ešte viac rozvíjať česko-slovenské vzťahy. V tejto súvislosti poukázala na živú previazanosť a dlhoročnú spoluprácu mesta Skalica s moravskými a českými mestami Strážnice, Uherské Hradistě, Slaný a najnovšie i Hodonín. 27. slávnosti bratstva Čechov a Slovákov sa uskutočnia na Veľkej Javorine 28. júla 2019. A ako už býva zvykom, určite sa ich zúčastnia aj mnohí Skaličania.
„Veľká Javorina – symbol, majestát, história a mnoho ďalších prívlastkov by sa dalo povedať o najvyššom vrchu Bielych Karpát, ktorý patrí do katastrálneho územia obce Lubina. Slávnosti bratstva Čechov a Slovákov na Javorine, ako ich poznáme dnes, sa konajú pravidelne už 26 rokov a predstavujú symbol spoločnej histórie a kultúry Čechov a Slovákov. Javorinské slávnosti každoročne organizuje prípravný výbor, ktorý je zložený najmä zo starostov, primátorov obcí a miest prihraničného výboru.“ (velkajavorina.com)


Vytvorené: 24. 2. 2019
Posledná aktualizácia: 24. 2. 2019 11:45
Autor:
◄ SPÄŤ NA PONUKUSPÄŤ NA ŠTANDARDNÚ PODOBU STRÁNOK