Skalica

Atletické majstrovstvá kraja

Atletické majstrovstvá kraja 1

V poslednú septembrovú nedeľu sa takmer 450 deťmi z 23 atletických oddielov zaplnili priestory skalického letného štadióna. Uskutočnili sa tu majstrovstvá kraja v atletike mladšieho a najmladšieho žiactva.

Svoje želiezka v ohni mala aj skalická atletika. Celkom sa vo viacerých disciplínach predstavilo 25 dievčat a chlapcov. Naše dievčatá získali 5 medailí. Najúspešnejšia bola Martina Chovancová, ktorá zvíťazila v hode „kriketovou  loptičkou“ a v behu na 60 m bola druhá. Prekvapením bol pekný výsledok 2. miesto Laury Kocianovej v behu na 1000 metrov, ktorý je výsledkom jej talentu. Na druhom mieste skončila aj Barbora Jančíková vo vrhu guľou.  Veľmi pekné je aj 3. miesto Michaely Príkazskej v behu na 60 metrov. Bývalého skvelého skalického bežca a trénera Zdeňka Zalubila oslovil bojovný výkon Eduarda Janotu v behu na 1500 metrov, kde skončil na 6. mieste a tiež pekný výkon Patrície Oremusovej, ktorá zvíťazila v B behu na 600 metrov, čo stačilo na celkové 11. miesto. Pochvalu si však zaslúžia všetci naši mladí atléti. Sú na začiatku svojej atletické dráhy a držíme im palce, aby sa aj naďalej venovali atletike s takým zápalom i bojovnosťou, akú ukázali počas majstrovstiev.

Dátum vloženia: 1. 10. 2019 8:11
Dátum poslednej aktualizácie: 4. 10. 2019 8:13